Ήττα της Εθνικής Παίδων από την Νορβηγία

Η Εθνική μας ομάδα των Παίδων Κ-17 (ηλικία 2006) έχασε με 2-1 σε φιλικό αγώνα που έγινε στο “Τάσος Μάρκου” στο Παραλίμνι από την Νορβηγία. Ο αγώνας ήταν στο πλαίσιο του   αναπτυξιακού τουρνουά Εθνικών Ομάδων Παίδων που διοργανώνει η ΚΟΠ σε συνεργασία με την UEFA.

Ο Αχιλλέας Τουμάζος άνοιξε το σκορ για την Κύπρο στο 60ο λεπτό, όμως οι Νορβηγοί με δύο τέρματα στο 80′ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων  πήραν τη νίκη με 2-1.

Η Κύπρος θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά με αντίπαλο την Τσεχία την Κυριακή στις 11:00 το πρωί στο Φρέναρος.

Κύπρος (Κ. Χαραλαμπίδης): Νικήτας Παπακωνσταντίνου, Ανδρέας Νικολάου (62′ Παναγιώτης Καττιρτζιής), Παναγιώτης Αγγελή, Χαράλαμπος Καττιρτζιής (46′ Παναγιώτης Μάρκου), Συμεών Χατζηγεωργίου (62΄Γιώργος Μικελλίδης), Αχιλλέας Τουμάζος (62′ Ευριπίδης Πέπης), Γιώργος Σωκράτους (62′ Αναστάσιος Γιαννακού), Πέτρος Πασχάλη, Βασίλης Ευθυμίου, Λούκας Μαυρομμάτης (46′ Ξένιος Τουμάζος), Ελευθέριος Ισαάκ (46′ Ανδρέας Κωνσταντίνου).

Στον άλλο αγώνα του τουρνουά η Τσεχία νίκησε με 4-0 τη Δανία στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας.