“Σοβαρεύτηκε” και έφυγε με το διπλό από την Ορμήδεια η Πέγεια!

Εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε προ λίγου η Πέγεια 2014, καθώς επικράτησε του Ποδοσφαιρικού Ομίλου Ορμήδειας με 2-0, σε παιχνίδι που αφορούσε την 20η αγωνιστική της Γ’ Κατηγορίας.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση λόγω και της μεγάλης αποχής των ποδοσφαιριστών της από την αγωνιστική δράση.

Στην επανάληψη οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ “σοβαρεύτηκαν”, πέτυχαν δύο γκολ και έφυγαν από την Ορμήδεια με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Αρχικά το σκορ άνοιξε στο 50ο λεπτό ο Χαμπίμπ Ουεσλατί με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, για να διαμορφώσει το τελικό 0-2 ο Καρίμ Μπεν-Κμαγιάλ στο 75′ με πλασέ.

Με το σημερινό τρίποντο η Πέγεια βρίσκεται και πάλι μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας με 43 βαθμούς, μιας και η ΜΕΑΠ εξήλθε ισόπαλη κόντρα στην ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα.