Επίλεκτη ΣΤΟΚ: Νίκη στο 92′ για την Γεροσκήπου FC!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Γεροσκήπου FC, η οποία κέρδισε στην Αχερίτου την τοπική ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου με 2-1 για τα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου με τον Δήμο Μουζούρη να βρίσκει δίκτυα.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι το 1-0 θα ήταν και τελικό αποτέλεσμα, στο 90ο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Η Γεροσκήπου όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Συγκεκριμένα, με γκολ του αρχηγού της Κώστα Σολωμού στο 92ο λεπτό η ομάδα της Πάφου κατάφερε να φύγει με το διπλό και να πάρει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.

Οι “κυανέρυθροι” με την σημερινή νίκη μείωσαν την απόσταση από την ζώνη της ανόδου στους έξι βαθμούς και ενώ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.