Ε(Χ)ασε δύο βαθμούς ο Ακρίτας Χλώρακας (Εικ)

Δεν κατάφερε ο Ακρίτας Χλώρακας να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς “κόλλησε” στο 0-0 απέναντι στον Αχυρώνα Λιοπετρίου, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Κοινοτικό Στάδιο Χλώρακας και αφορούσε την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ζλάτκο Μπάσιτς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, είχε τις ευκαιρίες, όχι όμως το γκολ. Από την άλλη οι ποδοσφαιριστές του Αχυρώνα περιορίστηκαν στα αμυντικά του καθήκοντα, χωρίς να γίνουν ιδιαίτερα απειλητικοί προς την εστία του Πεντρέου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ με μανία, όμως τα δοκάρια και οι διαιτητικές αποφάσεις δεν της το επέτρεψαν. Συγκεκριμένα, ο Ακρίτας πέτυχε δύο γκολ τα οποία ακυρώθηκαν ως όφσαϊντ, ξεσηκώνοντας “θύελλα” αντιδράσεων και διαμαρτυριών.

Με τον σημερινό βαθμό ο Ακρίτας παραμένει στην 4η θέση της βαθμολογίας με 41 βαθμούς.