Περιμένει την ευκαιρία του ο Χρήστος στον Βόλο

Από: Μαρίνα Σταύρου

Την ευκαιρία του περιμένει υπομονετικά ο Χρήστος Σιέλης ποδοσφαιριστής της ομάδας του Βόλου η οποία αγωνίζεται στην ελληνική Super League.

Ο νεαρός Παφίτης διεθνής ο οποίος περιλαμβάνεται συχνά στις αποστολές της ομάδας της Μαγνησίας δεν πήρε ακόμη σημαντικά λεπτά συμμετοχής και σίγουρα δεν μπόρεσε να δείξει τις ικανότητές του για τις οποίες τον απέκτησε η ομάδα του Βόλου.

Ο νεαρός πρώην ποδοσφαιριστής της Λέφσκι Σόφιας και του ΑΠΟΕΛ φέτος αγωνίστηκε μόλις μερικά λεπτά με την φανέλα των “κυανέρυθρων” ως αλλαγή αντικαθιστώντας τον Ισπανό Πάολο Φερνάντες στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης όπου η ομάδα του κέρδισε με σκορ 1-0.

Ο νεαρός αμυντικός στο τελευταίο παιχνίδι με τον ΌΦΗ όπου οι Θεσαλλοί ηττήθηκαν στην Κρήτη με 2-1 ήταν στην αποστολή της ομάδας όπως και στη λευκή ισοπαλία μέσα στο Κλεάνθης Βικελίδης με αντίπαλο τον Άρη., στην νίκη με τον Ιωνικό στο Πανθεσσαλικό στάδιο και στην εκτός έδρας επικράτηση επί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Ο 21χρονος Παφίτης διεθνής ποδοσφαιριστής εντάχθηκε στο δυναμικό του Βόλου φέτος στις 8 Ιανουαρίου ερχόμενος από την Λέφσκι με την οποία είχε καταγράψει 11 συμμετοχές.