Επίλεκτη ΣΤΟΚ: Δεν (Χ)άρηκε κανένας στο ΠΑΦΙΤΙΚΟ ντέρμπι

Το “άγονο” 0-0 ήταν το αποτέλεσμα του τοπικού ντέρμπι του Β’ Ομίλου της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ανάμεσα στον Φοίνικα Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς και την Γεροσκήπου FC.

Η γηπεδούχος ομάδα της Γιαλιάς είχε τα ηνία του αγώνα κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε ποτέ να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

Στην επανάληψη η Γεροσκήπου ανέβηκε ισορροπώντας τον αγώνα, ωστόσο το πολυπόθητο γκολ για τις δύο ομάδες δεν ήρθε ποτέ και μοιραία συμβιβάστηκαν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στα αξιοσημείωτα του ματς ήταν το γεγονός ότι η Γεροσκήπου FC ολοκλήρωσε το ματς με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής (με δεύτερη κίτρινη) κάρτα του Κώστα Σολωμού.

Άχαρη μπορεί να χαρακτηριστεί η ισοπαλία και για τις δύο ομάδες, καθώς χάνουν σημαντικό έδαφος στο κυνήγι της 3ης θέσης που οδηγεί στην Γ’ κατηγορία.

Με τον σημερινό βαθμό ο Φοίνικας έφθασε τους 32 βαθμούς και υποχώρησε στην 5η θέση, ενώ η Γεροσκήπου τους 30 και συνεχίζει να βρίσκεται στην 7η θέση.