Κοίταξε στα μάτια τον Κεραυνό ο μαχητικός ΑΠΟΠ όμως λύγισε στην παράταση (εικ)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (30/1) στο κλειστό του “Άκης Κλεάνθους”, η ομάδα του ΑΠΟΠ “πάλεψε” στα ίσα τον πολυπρωταθλητή Κύπρου Κεραυνό Στροβόλου, ωστόσο λύγισε στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης με σκορ 97-101.

Παρότι οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα καθ’ όλη την διάρκεια της κανονικής περιόδου, εντούτοις η ομάδα της Πάφου με αποφασιστικότητα και μαχητικότητα μέχρι το τέλος, κατάφερε με ψυχή και πάθος να στείλει το ματς στην παράταση.

Συγκεκριμένα, αν και ο Κεραυνός τρία λετπά πριν την λήξη της τέταρτης περιόδου είχε προβάδισμα 10 πόντων, το σύνολο του Χάντι Ελ Χατζ κατάφερε να καλύψει την διαφορά και με το τρίποντο του Μάρτιν 13 δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση των 40 λεπτών ισοφάρισε σε 83-83 οδηγώντας το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί, η ομάδα του Στροβόλου παρά το σοκ δεν έχασε την ψυχραιμία της και με σκορ 101-97 έφυγε από την Πάφο με το διπλό.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 36-38, 57-62, 83-83, 97-101