Διπλό με ανατροπή για την ΕΝΑΔ και… κορυφή!

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε το απόγευμα της Τετάρτης η ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς, καθώς κέρδισε με 2-1 την ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Αχερίτου Βρυσούλων για το εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Ομίλου της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Παρότι η ομάδα του Κώστα Καϊάφα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο α’ μέρος με 1-0, εντούτοις στην επανάληψη με αντεπίθεση διαρκείας πέτυχε δύο γκολ και έφυγε από το Στάδιο του Όλυμπου Αχερίτου με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Αρχικά ο Deonel Jamie ισοφάρισε σε 1-1 στο 58ο λεπτό, για να ολοκληρώσει την ανατροπή τέσσερα λεπτά αργότερα ο αρχηγός της ΕΝΑΔ Νικόλας Χριστοφίδης.

Με το χθεσινό τρίποντο η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς ανέβηκε και πάλι στην κορυφή του Β’ Ομίλου με 33 βαθμούς.