Μεγάλο διπλό κόντρα στην Ομόνοια οι ΜΑΓΚΕΣ του Παφιακού!!!!

“Γαλάζιο” βάφτηκε το ντέρμπι της Α’ κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών, καθώς ο Παφιακός κέρδισε με 3-1 την Ομόνοια στη Λευκωσία και ανέβηκε μόνος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμούς.

Αποφασισμένος να δώσει απαντήσεις για την ήττα του πρώτου γύρου μπήκε στο ματς ο Παφιακός, καταφέρνοντας από νωρίς να δείξει τις προθέσεις του. Η ομάδα του Κυριάκου Καμπερίδη κέρδισε με 25-21 το πρώτο σετ βάζοντας τις βάσεις για το διπλό.

Στο δεύτερο σετ η Ομόνοια έβγαλε αντίδραση παίρνοντας από νωρίς ισχυρό προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και κράτησε μέχρι το τέλος. Το “τριφύλλι” ισοφάρισε σε 1-1 στα σετ με 25-21.

Στο τρίτο σετ έγινε πραγματικό ντέρμπι. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τον Παφιακό να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα στα σετ κερδίζοντας το σετ με 26-24.

Στο τέταρτο και όπως αποδείχθηκε τελευταίο σετ, οι φιλοξενούμενοι με την ψυχολογία στα ύψη πλέον, επικράτησαν με 25-23, παίρνοντας ένα σπουδαίο τρίποντο, που τους δίνει το δικαίωμα να ανέβουν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.