“Εφιαλτικό” δεκάλεπτο και πικρή ήττα με ανατροπή για τις Ladies της Πάφος Γεροσκήπου

Παρότι βρέθηκαν να κερδίζουν με 2-0, εντούτοις οι Ladies της Πάφος Γεροσκήπου FC ηττήθηκαν εκτός έδρας με 3-2 από την Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας, σε παιχνίδι που αφορούσε την 8η αγωνιστική του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Πάφου ήταν εξαιρετική και κατάφερε μέχρι το 35ο λεπτό να προηγείται με 2-0, χάρη στα γκολ της Γεωργίας Ξενοφώντος.

Λίγα μόλις λεπτά πριν την λήξη του α’ μέρους, η Χρυσομηλιά κατάφερε να μπει και πάλι στην διεκδίκηση του ματς, καθώς μείωσε στο σκορ με το γκολ της Juliet Nalukenge.

Στην επανάληψη οι παίκτριες της Πάφος Γεροσκήπου κρατούσαν με “νύχια και με δόντια” το υπέρ τους προβάδισμα μέχρι το 80ο λεπτό.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες “κατέρρευσαν”, δίνοντας το δικαίωμα στην Χρυσομηλιά με άλλα δύο γκολ της Nalukenge να κάνει την ανατροπή σε 3-2 και να πάρει τη νίκη.

Να σημειώσουμε ότι ακόμη οι Pafos Geroskipou FC Ladies παραμένουν χωρίς βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.