Ματσάρα και ήττα στις λεπτομέρειες για τις Γυναίκες του Παφιακού!

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό της Τεχνικής Σχολής Πάφου!

Εκεί, οι Γυναίκες του Παφιακού έδειξαν χαρακτήρα βάζοντας δύσκολα στην ποιοτική ομάδα της Αναγέννησης Δερύνειας, σε παιχνίδι που αφορούσε την 8η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Β’ κατηγορίας Βόλεϊ Γυναικών.

Δυστυχώς, οι παίκτριες του Μάριου Παναγίδη “λύγισαν” στο τάι-μπρέικ, αφού πρώτα έκαναν μεγάλη προσπάθεια κερδίζοντας το πρώτο και το τέταρτο σετ με 25-18 και 25-22 αντίστοιχα. Η δεύτερη του βαθμολογικού πίνακα Αναγέννηση Δερύνειας, ισοφάρισε σε 1-1 με 23-25 και έκανε την ανατροπή σε 2-1 με σκορ 21-25.

Στο 5ο και πιο κρίσιμο σετ οι παίκτριες του Παφιακού δεν απέφυγαν τα λάθη, δίνοντας την ευκαιρία στις φιλοξενούμενες να επικρατήσουν με 15-7 και να φύγουν με τους δύο πόντους από την Πάφο με σκορ 3-2 σετ. Από την άλλη η ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα πήρε ένα βαθμό και βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον!