Η ΠΑΦΟΣ 1-1 στο ΓΣΠ με τον ΑΠΟΕΛ- Φωνάζουν οι φιλοξενούμενοι για το πέναλτι του 1-0

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε πριν απο λίγο το παιχνίδι της Πάφου με τον ΑΠΟΕΛ στο στάδιο ΓΣΠ στη Λευκωσία.

Το παιχνίδι ήταν σε γενικές γραμμές ισορροπημένο με την γηπεδούχο ομάδα να ασκεί περισσότερη πίεση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε στο 75′ ο Νατελ για τους γηπεδούχους με πέναλτι που υπέδειξε ο Θεουλη σε χέρι του Μιχαήλ που όμως αμφισβητουν οι φιλοξενουμενοι αφού και στις επαναλήψεις τις Cablenet φαίνεται να έγινε εκτός περιοχής από τον αμυντικό της Πάφου.

Η ομάδα του Μιλανιτς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ αντέδρασε άμεσα και με τον Αουρέλιο, ο οποίος εισηλθε στο παιχνίδι στο 83ο λεπτό, στο 88′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.

Με την ισοπαλία αυτή Πάφος και ΑΠΟΕΛ παρέμειναν στην 4η και 5η θέση στο πρωτάθλημα με 15 βαθμούς με τους γαλάζοκιτρινους να έχουν αγώνα λιγότερο. Επόμενος αντίπαλος για την Πάφο με την ΑΕΛ στο Στέλιος Κυριακίδης την ερχόμενη Παρασκευή.