“Φρένο” στην Πέγεια από τον Ηρακλή Γερολάκκου (εικ)

Το σερί των επτά συνεχόμενων νικών στο πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας “έσπασε” σήμερα για την ομάδα της Πέγειας, η οποία εξήλθε ισόπαλη με το “άγονο” 0-0 σε εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Ηρακλή Γερολάκκου.

Η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη “σπατάλησε” το πρώτο ημίχρονο, καθώς ο πλαστικός χλοοτάπητας του Περιφειακού Σταδίου Ανάγιας-Δευτεράς δεν βοήθησε καθόλου στο να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο. Παρ’ όλα αυτά οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίκτυα με τον Ονησίφορο Παχταλιά, όμως ο επόπτης το ακύρωσε για οφσάιντ. Η απόφαση αυτή έφερε την έντονη αντίδραση όλων στην φιλοξενούμενη ομάδα.

Στην επανάληψη οι “κιτρινόμαυροι” ανέβασαν στροφές και δημιούργησαν πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν και να φύγουν με το τρίποντο στις αποσκεύες. Δυστυχώς, η ατυχία και η αστοχία δεν τους του επέτρεψαν και συμβιβάστηκαν στο τέλος με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με τον σημερινό πόντο η Πέγεια συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς..