Korantina Homes Cup: «Ξεμπούκωσε» σε φιλικό η Πάφος FC (εικ)

Στον δεύτερο χρονικά αγώνα του «Korantina Homes Cups 2021» η Πάφος FC επικράτησε της Αγγλικής Μπρέντφορτ Κ23 με σκορ 5-1.

Το πρωί της Κυριακής στο Κοινοτικό Στάδιο Κουκλιών, η ομάδα του Ντάρκο Μίλανιτς παρουσιάστηκε σοβαρή και πειθαρχημένη στον αγωνιστικό χώρο και κέρδισε εύκολα τους «μικρούς» της Μπρέντφορτ.

Τα γκολ για την ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο οι Κοβάσεβιτς (2), Ντάγκλας Αουρέλιο και Αμπτουσαλάμοβ. Ταυτόχρονα η Ρούτκο απέκρουσε πέναλτι των Άγγλων. Το 4-0 ήταν αποτέλεμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη η Μπρέντφορτ μείωσε προσωρινά σε 4-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, για να διαμορφώσει το τελικό 5-1 ο Μπεριγκό με ωραία ατομική ενέργεια.