Πρώτη ιστορική νίκη για τα Κορίτσια (K17) της Πάφος Γεροσκήπου FC!

Την πρώτη της ιστορική νίκη πανηγύρισε το Σάββατο 13 Νοεμβρίου η νεοσύστατη ομάδα ποδοσφαίρου των Κοριτσιών Κ17 της Πάφος Γεροσκήπου FC!

Συγκεκριμένα, η ομάδα της Ραφαέλας Αντωνίου κέρδισε την ομάδα του ΑΠΟΕΛ με 4-1 στο βοηθητικό Γήπεδο του Δημοτικού Σταδίου Γεροσκήπου για τα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου πρωταθλήματος Κ17.

Το πρώτο ιστορικό των Κοριτσιών της Κ17 της Πάφος Γεροσκήπου FC πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης η Ξανθη Παπαδάτου.

Μάλιστα, οι γηπεδούχες κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ πριν την ολοκλήρωση του α’ μέρους, αυτή την φορά με την Στέλλα Παπανεοφύτου. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του ΑΠΟΕΛ αντέδρασε και μείωσε προσωρινά σε 2-1, όμως Παπαδάτου και Παπανεοφύτου σκόραραν και στο β’ μέρος, “καθαρίζοντας” την υπόθεση νίκη για τις “κυανέρυθρες” της Πάφος Γεροσκήπου!