Πέρασε και από την έδρα της ΑΕ Καραβά ο Παφιακός και συνεχίζει στην κορυφή!!! (εικ)

Την εντυπωσιακή του πορεία στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών συνεχίζει η ομάδα του Παφιακού!

Η ομάδα της Πάφου κέρδισε για την 3η αγωνιστική σε εκτός έδρας παιχνίδι με 3-0 σετ για τα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μηδέν παθητικό.

Στο ματς που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Παρασκευής στο κλειστό “Σπύρος Κυπριανού” το σύνολο του Κυριάκου Καμπερίδη παρότι βρήκε σθεναρή αντίσταση από την ΑΕ Καραβά, εντούτοις κατάφερε να πάρει τα δύο πρώτα σετ με δσυκολία (23-25, 22-25 ) βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη.

Στο τρίτο και τελευταίο όπως αποδείχθηκε σετ, ο Παφιακός ξέφυγε στο σκορ από νωρίς και κατάφερε να πάρει το σετ και μαζί το ροζ φύλλο αγώνας με σκορ 18-25.