Με ΠΕΝΤΑΡΑ συνεχίζει στην κορυφή η Πέγεια! (εικ)

Νέα μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Πέγεια για τα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας, επικρατώντας σε εντός έδρας αγώνα του Π.Ο. Ορμήδειας με σκορ 5-0. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζουν να βρίσκονται οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ με συγκομιδή 19 βαθμούς!

Στο πρώτο μέρος η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη τα βρήκε “σκούρα” απέναντι στην πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενουμένων, ωστόσο κατάφερε να ανοίξει το σκορ σε κρίσιμο σημείο. Συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου ο Μιχάλης Ιωάννου έλυσε τον “γόρδιο δεσμό” βάζοντας τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι “κιτρινόμαυροι” πάτησαν γκάζι και με ωραίο ποδόσφαιρο κατάφεραν να πετύχουν άλλα τέσσερα γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Συγκεκριμένα χρίστηκαν σκόρερ Χαμπίμπ Ουεσλατί, Καρίμ Μπεν Κμαγιάλ (2) και Γκρέγκορυ Διονυσίου!