Νικήτρια στο ΠΑΦΙΤΙΚΟ ντέρμπι της Επίλεκτης Κατηγορίας η ΕΝΑΔ! (εικ)

Νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι του Β’ Ομίλου της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ αναδείχθηκε η ομάδα της ΕΝΑΔ, η οποία επικράτησε στο Δημοτικό Στάδιο Πόλεως Χρυσοχούς της Γεροσκήπου FC με σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξαν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νικόλα Χριστοφίδη. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Γεροσκήπου μπήκε καλύτερα στον αγώνα, θέλοντας να κυνηγήσει το γκολ της ισοφάρισης. Αυτό ήρθε με τον αρχηγό της Ιάκωβο Χατζηβασίλη να βρίσκει δίκτυα, ο οποίος πλάσαρε σωστά από το ύψος του πέναλτι σημειώνοντας το 1-1.

Το τελικό 2-1 υπέρ της ΕΝΑΔ διαμόρφωσε και πάλι ο αρχηγός της Νικόλας Χριστοφίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος, δίνοντας το τρίποντο στην ομάδα του. Στην φάση η Γεροσκήπου έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στον αγώνα, με την δεύτερη κίτρινη κάρτα που δέχθηκε ο Χαράλαμπος Μαυράκης.

Με την σημερινή νίκη η ΕΝΑΔ έκανε 12 της βαθμούς της, ενώ η Γεροσκήπου FC παρέμεινε στους 10.