Γ’ Κατηγορία: Έφυγε με το διπλό από το “Μακάρειο” η Πέγεια και μένει κορυφή!

Την 3η συνεχόμενη της νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας πανηγύρισε η ομάδα της Πέγειας 2014, η οποία επικράτησε για την 4η αγωνιστική του Εθνικού Άσσιας με 2-0, σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο “Μακάρειο” στάδιο. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζουν να βρίσκονται οι “κιτρινόμαυροι”, συγκατοικόντας με 10 βαθμούς με τον Διγενή Μόρφου.

Η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη συνέχισε τις καλές της εμφανίσεις και με δύο γκολ του Χαμπίμπ Ουεσλατί επιστρέφει με το τρίποντο στις αποσκευές της.

Το πρώτο γκολ επιτεύχθηκε από το σημείο του πέναλτι στο 30ο λεπτό. Ο Ονησίφορος Παχταλιάς ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή, με τον 24χρονο Ουεσλατί να σημαδεύει σωστά για το 1-0, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη με το απευθείας φάουλ του Τυνήσιου στο 55ο λεπτό. Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής ήρθε στην Πέγεια το περασμένο καλοκαίρι για να κάνει την διαφορά και ήδη δείχνει να τα καταφέρνει εξαιρετικά!

Τέλος, να σημειώσουμε ότι για τέταρτο συνεχόμενο ματς οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ κράτησαν την εστία τους απαραβίαστη!