ΑΚΡΙΤΑΡΑ για μεγάλα πράγματα! Πήρε το διπλό κόντρα στην Αλκή!

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου στο Κοινοτικό Στάδιο Ψευδά ο Ακρίτας Χλώρακας, ο οποίος επικράτησε σε εκτός έδρας αναμέτρηση της Αλκής με 2-1.

Οι Χλωρακιώτες πέτυχαν την τρίτη συνεχόμενη τους νίκη στο πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας κάνοντας τους βαθμούς τους 9 και μαζί “άλμα” στον βαθμολογικό πίνακα!.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ευκαιρίες ήταν ελάχιστες, με την ομάδα του Σάντρο Πέρκοβιτς να “στέκεται” πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και να κερδίζει για μεγάλα χρονικά διαστήματα τις “μάχες” στον χώρο του κέντρου. Σκορ α’ μέρους ήταν το “άγονο” 0-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν πιστοί στο αγωνιστικό τους πλάνο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 50ο λεπτό με το γκολ του Μάριο Γέλαβιτς. Ο Κροάτης φορ για ένα ακόμη ματς βρήκε δίκτυα!

Η χαρά των παικτών του Ακρίτα ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, καθώς η Αλκή δέκα λεπτά αργότερα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με τον Φιλίππου να βρίσκει δίκτυα.

Τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό, ο Ακρίτας κατάφερε να πάρει εκ νέου προβάδισμα στο σκορ. Αυτή την φορά σκόρερ χρίστηκε ο Τζαγουάντ, ο οποίος ήταν εκ των κορυφαίων της ομάδας της Χλώρακας στο σημερινό ματς.

Στα λεπτά που απέμεναν μέχρι την λήξη του αγώνα, οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες να πετύχουν κι’ άλλα γκολ, ωστόσο δεν τα κατάφεραν, με τον Ακρίτα να παίρνει μία δύσκολη και σημαντική νίκη κόντρα σε ένα παραδοσιακό δυνατό αντίπαλο.