Χάρμα οφθαλμών η Πάφος FC 4-0 το ΑΠΟΕΛ

Μια Πάφος FC βγαλμένη μέσα από τα πιο τρελά όνειρα ακομη και του πιο αισιόδοξου φίλου ης ομάδας είδαν σήμερα όσοι τυχεροί βρέθηκαν στο στάδιο Στέλιος Κυριακίδης για να παρακολουθήσουν την πρεμιέρα του κυπριακού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Η Πάφος από το πρώτο κιόλας λεπτό έδειξε ποιος θα ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού ανοίγοντας το σκορ με τον Σεμέδο.

Ωστόσο τα καλύτερα ή ιστορία του αγώνα τα επιφύλασσε για το τέλος του ημιχρόνου όπου ο Βαλακαρι στο 45 με πέναλτι (χρειάστηκε το VAR για να καταλογιστει) έκανε το 2-0 και ο Σεμέλη το 3-0 στις καθυστερήσεις του Α’ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο αλλά η Πάφος είχε και πάλι την ουσιαστική υπέροχη καταφερνοντας να δώσει διαστάσεις στη νίκη της και πάλι με τον Βαλακαρι ο οποίος έγραψε το 4-0 στο 62ο λεπτό.

Οι παίκτες της ομάδας και ο προπονητής καταχειροκροτηθηκαν και σίγουρα η επιβλητικη νίκη αυτή, ειδικά απεναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο που διεκδικεί πρωτάθλημα στέλνει ηχηρό μήνυμα για τη συνέχεια.