Ισόπαλη η πρόβα τζενεράλε της Παφος FC

Στην τελική της πρόβα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, η Πάφος FC εξήλθε ισόπαλη με σκορ 1-1 στο στάδιο “Στελιος Κυριακίδης” απέναντι στην ομάδα του Άρη Λεμεσού.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο σε φάσεις και κατοχή, με την ομάδα της Πάφου να προηγείται στο σκορ με το γκολ-πέναλτι του Φράνκο Κοβάσεβιτς.

Από την άλλη, η ομάδα του Άρη γινόταν απειλητική κυρίως από στημένες φάσεις. Μάλιστα, σε μία εξ αυτών καταφέρε να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Σίντενφελντ λιγο πριν την ολοκλήρωση του α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και την κατοχή, περιορίζοντας την ομάδα της Λεμεσού στα ανασταλτικά της καθήκοντα.

Η Πάφος θα μπορούσε να σκοράρει και να κερδίσει τον αγώνα, ωστόσο λίγο η αστοχία, λίγο η ατυχία δεν της το επέτρεψαν.