Τζούντο: Σάρωσαν τα μετάλλια οι ΠΑΦΙΤΕΣ στους Πανελλήνιους Αγώνες!

Μεγάλες επιτυχίες είχαν οι “Τζουντόκα” του Ερασιτεχνικού Συλλόγου Τζούντο Πάφου στους Πανελλήνιους Αγώνες που πραγματοποιήθηκαν το διήμερο 17-18 Ιουλίου στην Λάρισα!

Αρχικά, ο αθλητής Γιώργος Κεσίδης κέρδισε στον τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος U21 (Juniors) στα 10 δευτερόλεπτα κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο και την πρώτη θέση στην κατηγορία κάτω των 60 κιλών.

Νωρίτερα ο αθλητής Αλέξης Σπερλίδης κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και την δεύτερη θέση κατά την πρώτη αγωνιστική ημέρα στην κατηγορία κάτω των 90 κιλών, στις ηλικίες κάτω των 18 ετών (Cadets). Κατά την δεύτερη αγωνιστική ημέρα ο Σπερλίδης συμμετείχε στην ανοικτή κατηγορία και παρά το νεαρό της ηλικίας του κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και την τρίτη θέση!