Η Ομόνοια κατέκτησε το Super Cup με ήρωα τον Φαμπιάνο!

Η Ομόνοια Λευκωσίας κατέκτησε απόψε τον πρώτο τίτλο της νέας ποδοσφαιρικής χρονιάς, το Super Cup.

Στον αγώνα που έγινε στο Στάδιο ΓΣΠ, οι “πράσινοι” επικράτησαν στη διαδικασία των πέναλτι της Ανόρθωσης με 3-2, έχοντας για ήρωα τον τερματοφύλακα Φαμπιάνο, ο οποίος απέκρουσε τρία πέναλτι.

Η Ομόνοια άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Τσέποβιτς και η Ανόρθωση ισοφάρισε με κεφαλιά του Χρυσοστόμου στο 44ο λεπτό, τελικό αποτέλεσμα 1-1 και ο αγώνας όπως προαναφέραμε κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

Μετά το τέλος αγώνα έγινε η απονομή της επάργυρης ασπίδας στους νικητές από τον Πρόεδρο της ΚΟΠ Γιώργο Κούμα.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Τιμόθεος Χριστοφή με βοηθούς τους Μιχάλη Σωτηρίου και Παύλο Γεωργίου. Τέταρτος διαιτητής ο  Χρυσοβαλάντη Θεουλή.