Ο Ντίνος Κωνσταντίνου του ΣΚΟ Πάφου κέρδισε το «Κύπελλο Κερύνειας» κόμπακ!

Ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Ντίνος Κωνσταντίνου, ήταν τελικά ο μεγάλος νικητής του πρωταθληματικού αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Κερύνειας», που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο 3 και 4 Ιουλίου στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λάρνακας. Βέβαια, για να φθάσει στη νίκη ο αθλητής της Πάφου, χρειάστηκε να κερδίσει σε αγώνα μπαράζ τον Ιάσονα Τζιοβάνη της ΣΚΟΕΠΑ, με τον οποίο βρέθηκε ισόβαθμος στο τέλος του αγώνα με 96 επιτυχίες στους 100 δίσκους. Στον αγώνα μπαράζ που οδηγήθηκαν τα πράγματα ο Ντίνος Κωνσταντίνου πέτυχε 24/25 έναντι 23/25 του αθλητή της ΣΚΟΕΠΑ. Ο Ιάσονας Τζιοβάνης κατέλαβε τελικά τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη και την πρώτη στη Β’ κατηγορία.

SONY DSC

Αγώνας μπαράζ, χρειάστηκε και για την ανάδειξη του τρίτου νικητή, αφού τέσσερις σκοπευτές βρέθηκαν ισόβαθμοι με 95/100. Τελικά τρίτος κατετάγη ο Ηλίας Σταμπόλης της ΣΚΟΛΑΡ με 23/25, αφήνοντας πίσω τον συναθλητή του Μιχάλη Ανδρέου (22/25) και τους Γρηγόρη Γρηγορίου της ΣΚΟΚΕΡ (20/25) και Λεύκιο Μιλτιάδους της ΣΚΟΛΕΜ (20/25). Ο Μιχάλης Ανδρέου με το 95/100, εξασφάλισε και τη δεύτερη θέση στη Β’ κατηγορία.

SONY DSC

Με 89/100, ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ, ήταν ο νικητής στην Γ’ κατηγορία και στην κατηγορία των σίνιορς ενώ με το ίδιο αποτέλεσμα, ο συναθλητής του Στέλιος Δημητρίου, πρώτευσε στη Δ’ κατηγορία. Στους βετεράνους, την πρώτη θέση εξασφάλισε ο Πέτρος Κυρίτσης της ΣΚΟΛΑΡ με 83/100 και στους έφηβους ο νεαρός Σαλίχ Κιράνογλου της ΣΚΟΑΜ με 73/100.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του τέταρτου αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Ντίνος Κωνσταντίνου      ΣΚΟΠΑΦ        96/100

2. Ηλίας Σταμπόλης             ΣΚΟΛΑΡ        95/100

3. Γρηγόρης Γρηγορίου       ΣΚΟΚΕΡ         95/100

4. Λεύκιος Μιλτιάδους                   ΣΚΟΛΕΜ        95/100

5. Νεόφυτος Σιαλής            ΣΚΟΑΜ                   94/100

6. Παναγιώτης Χωματένος    ΣΚΟΛΑΡ        94/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Ιάσονας Τζιοβάνης          ΣΚΟΕΠΑ        96/100

2. Μιχάλης Ανδρέου            ΣΚΟΛΑΡ        95/100

3. Άγγελος Αβραάμ             ΣΚΟΛΕΜ        94/100

4. Παντελής Παντελή          ΣΚΟΚΕΡ         91/100

5. Πανίκος Δημητριάδης       ΣΚΟΚΕΡ         90/100

6. Ευγένιος Ζήσιμος            ΣΚΟΛΕΥ        87/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Αντώνης Αντωνίου          ΣΚΟΛΕΜ        89/100

2. Βιτάλι Αυτάικιν               ΣΚΟΛΕΜ        88/100

3. Φάνος Θεοφάνους          ΣΚΟΚΕΡ         88/100

4. Ρένος Χαραλάμπους        ΣΚΟΛΕΜ        88/100

5. Φίλιος Φιλήμωνος           ΣΚΟΚΕΡ         87/100

6. Κωστάκης Νεοκλέους      ΣΚΟΛΑΡ        86/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Στέλιος Δημητρίου          ΣΚΟΛΕΜ        89/100

2. Δώρος Παμπακάς            ΣΚΟΑΜ                   89/100

3. Γιώργος Κλεάνθους                   ΣΚΟΛΕΥ        88/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

1. Αντώνης Αντωνίου          ΣΚΟΛΕΜ        89/100

2. Κωστάκης Κωνσταντίνου  ΣΚΟΛΑΡ        88/100

3. Κούλλης Χάματσος                   ΣΚΟΑΜ                   87/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

1. Πέτρος Κυρίτσης             ΣΚΟΛΑΡ        83/100

2. Ανδρέας Κατζιανής          ΣΚΟΑΜ                   75/100

3. Νίκος Πετρίδης               ΣΚΟΛΕΥ        73/100

ΕΦΗΒΟΙ

1. Σαλίχ Κιράνογλου           ΣΚΟΑΜ                   73/100

2. Χαράλαμπος Νεοφύτου    ΣΚΟΛΕΥ        69/100

3. Στόεβ Καλογιάν              ΣΚΟΛΕΜ        59/100