Ο Εθνικός έσπασε το σερί της

Το σερί νικών των έξι συνεχόμενων αγωνιστικών της Πάφος FC έσπασε σήμερα το απόγευμα ο μαχητικός Εθνικός Άχνας στο στάδιο Στέλιος Κυριακίδης.

Οι φιλοξενούμενοι πετυχαίνοντας από ένα γκολ στα δυο ημίχρονα κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 1-2 φεύγοντας από την Πάφο με τους τρεις βαθμούς.

Η ομάδα του Στηβ Κωνσταντινίδη που νωρίτερα πριν τον αγώνα ανακοίνωσε την ανανέωση της συμφωνίας με τα δυο της αστέρια, Μπεριγκό και Πάντζεον παρά την ήττα της διατηρείται στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος.

Για την Πάφο μείωσε στο σκορ 1-1 στο Τζέρσον Γκαμπράλ στο 59ο λεπτό. Το πρώτο γκολ των νικητών πέτυχε ο Γιώργος Παπαγεωργίου στο 14 και το δεύτερο με αυτογκόλ ο αμυντικός της ομάδας μας Κυριάκος Αντωνίου.