Το γύρισε και συνεχίζει να ελπίζει η Πέγεια!

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε για τα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας η Πέγεια, επικρατώντας στην έδρα της με 3-1 του Ηρακλή Γερολάκκου. Στην 3η θέση παραμένουν οι “κιτρινόμαυροι” μετά τις νίκες των Ομόνοια 29Μ και Ολυμπιάς Λυμπιών και τα πάντα σε ότι αφορά την άνοδο στην Β’ Κατηγορία θα κριθούν στις τελευταίες δύο αγωνιστικές.

Στην μοναδική της ευκαιρία σε ολόκληρο τον αγώνα η ομάδα του Ηρακλή Γερολάκκου κατάφερε να σκοράρει και να ανοίξει το σκορ νωρίς στον αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας.

Οι γηπεδούχοι παρά την αρχική “ψυχρολουσία” δεν επηρεάστηκαν και με τον Τότη Λουκαΐδη 15 λεπτά αργότερα κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Γιάννη Χριστοδούλου κατάφερε να πάρει προβάδισμα με την κεφαλιά του Δημήτρη Φιλίππου, για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 και πάλι ο Τότης Λουκαΐδης με σουτ.

Πρόγραμμα μέχρι το φινάλε για τις ομάδες που διεκδικούν άνοδο:

29η αγωνιστική: Εθνικός Άσσιας – Ομόνοια 29Μ, ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – Ολυμπιάς Λυμπιών, Ελπίδα Αστρομερίτη – Πέγεια
30η αγωνιστική: Ομόνοια 29Μ – ΕΝΑΔ, Ολυμπιάς Λυμπιών – Εθνικός Άσσιας, Πέγεια – Χαλκάνορας