Με ΠΕΝΤΑΡΑ στον Ύψωνα “κλείδωσε” την παραμονή ο Ακρίτας!

Την παραμονή στην Β’ Κατηγορία “κλείδωσε” και μαθηματικά ο Ακρίτας μετά την επιβλητική νίκη με 5-0 στη Λεμεσό επί του Διγενή Ύψωνα. Στους 43 βαθμούς έφθασε η ομάδα της Χλώρακας, η οποία στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος θα υποδεχθεί τον Άρη Λεμεσού.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με το αυτογκόλ του Κυριάκου, το οποίο έδιωξε το άγχος από τους ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Ιωάννου. Το 0-1 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη επικράτησε κατά κράτος η ομάδα του Ακρίτα, καταφέρνοντας να πετύχει άλλα τέσσερα γκολ! Αρχικά το 0-2 έκανε ο Αχιλλέας Μιχαήλ στο 65ο λεπτό, για να κάνει το 0-3 ο Ραφαήλ Μιχαήλ δέκα λεπτά αργότερα. Το 0-4 πέτυχε ο Γιώργος Βασιλείου, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 90′ ο Λότιτσι από το σημείο του πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.