Έχασε τα άχαστα και το “πλήρωσε” η ΕΝΑΔ (εικ)

Οδυνηρή ήττα με 1-0 δέχθηκε η ΕΝΑΔ από την Αμαθούς Αγίου Τύχωνα στο Δημοτικό Στάδιο Πόλης Χρυσοχούς για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας. Στην 14η θέση υποχώρησε η ομάδα του Κώστα Καϊάφα, η οποία πλέον έχει να ανέβει “βουνό” για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιρίων είχε η ΕΝΑΔ στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αλλά απώλεσαν πέντε κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρουν, με τον τερματοφύλακα της Αμαθούς Χρυσοστόμου να πραγματοποιεί σωτήριες επεμβάσεις.

Στην επανάληψη και στις λίγες φορές που ανέβηκαν οι φιλοξενούμενοι στην αντίπλαη περιοχή κατάφεραν να σκοράρουν. Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό και μετά από σύγχυση στην περιοχή, ο Ντίμας με διαγώνιο βολέ έδωσε προβάδισμά στην ομάδα του Αγίου Τύχωνα.

Το γκολ της Αμαθούς “σόκαρε” τους ποδοσφαιριστές του Κώστα Καϊάφα, καθώς απ’ εκείνο το σημείο και έπειτα οι γηπεδούχοι έριξαν “στροφές”, με αποτέλεσμα η ΕΝΑΔ να δεχθεί μία οδυνηρή ήττα μέσα στην έδρα της.