Προσπάθησε ο Παφιακός αλλά η ανατροπή δεν ήρθε

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε ο Green Air Παφιακός στη Λευκωσία από την Ομόνοια για τον επαναληπτικό αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου. Το τελευταίο παιχνίδι της σεζόν ήταν αυτό για την ομάδα της Πάφου, καθώς μετά από δύο ήττες αποκλείστηκαν από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Καλύτερα στον αγώνα μπήκαν οι “πράσινοι”, οι οποίοι πήραν τον πρώτο σετ με σχετική άνεση, μιας και επικράτησαν με σκορ 25-16.

Η απάντηση του Παφιακού ωστόσο ήταν άμεση. Το σύνολο του Κυριάκου Καμπερίδη αντέδρασε στο δεύτερο σετ επικρατώντας με 21-25. Το νικηφόρο αυτό σετ αναπτέρωσε τις ελπίδες για πρόκριση στους ΠΑΦΙΤΕΣ.

Στα δύο επόμενα σετ, οι γηπεδούχοι πάτησαν “γκάζι” κερδίζοντας τα δύσκολα με 25-19 και 25-21, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 σετ.

Για την ομάδα της Πάφου αγωνίστηκαν και πάλι αρκετοί νεαροί πετοσφαιριστές, οι οποίοι παιχνίδι με παιχνίδι παρουσιάζονται όλο και καλύτεροι.

Η Ομόνοια στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου θα βρει απέναντι της την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.