“Λύγισαν” στο τάι-μπρέικ οι Γυναίκες του Άρη Πολεμίου

Την ήττα γνώρισε στο Γυμνάσιο Πολεμίου το βράδυ του Σαββάτου η ομάδα Γυναικών του Άρη Πολεμίου από τον Δικέφαλο Γερίου με 3-2 σετ, για την 2η αγωνιστική του Ομίλου 1-4 της Β’ Κατηγορίας Βόλεϊ Γυναικών.

Παρότι η ομάδα του Γερίου κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στα σετ (19-25, 16-25), εντούτοις οι πετοσφαιρίστριες του Άρη έβγαλαν αντίδραση και έχοντας μεγάλη θέληση κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς. Αρχικά οι γηπεδούχες μείωσαν σε 2-1 με 25-21 και ισοφάρισαν σε 2-2 στο τέταρτο σετ με σκορ 25-22.

Στην “ψυχοφθόρο” διαδικασία του τάι-μπρέικ, ο Δικέφαλος ήταν πιο αποτελεσματικός, επικρατώντας με 11-15 και μαζί με 2-3 στα σετ, κερδίζοντας τον αγώνα.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 3-0 της Ανόρθωσης Πετόσφαιρας.