Έριξε ΤΡΙΑΡΑ στην Εληα η φορμαρισμένη ΕΝΑΔ!! (εικ)

Ζωντανή στο κόλπο της παραμονής στην Γ’ Κατηγορία παραμένει η ΕΝΑΔ, μετά την εντός έδρας νίκη της επί της Εληας Λυθροδόντα με σκορ 3-1. Στην 13η θέση ανέβηκε η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς με το σημερινό τρίποντο, στην οποία “συγκατοικεί”πλέον με την ομάδα του Αμαθούς Αγίου Τύχωνα, έχοντας 17 βαθμούς.

Το σύνολο του Κώστα Καϊάφα κυριάρχησε καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και δίκαια πήρε το υπερπολύτιμο τρίποντο απέναντι σε μία ομάδα που επίσης “μάχεται” για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Απόλυτος πρωταγωνιστικής των νικητών ήταν ο Κάρλος Μπέξτον, ο οποίος σημείωσε και τα τρία γκολ της ΕΝΑΔ στον σημερινό αγώνα. Αρχικά, άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό και “καθάρισε” τη νίκη για την ομάδα του στο 70′ και στο 73′.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Εληας ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 79ο λεπτό με μακρινό σουτ.