Ισοπαλία για Βαλακάρι και Αραγιούρι κόντρα στην Βοσνία

Ως βασικοί αγωνίστηκαν οι ποδοσφαιριστές της Πάφος FC Πάουλους Αραγιούρι και Όννι Βαλακάρι στο ισόπαλο 2-2 της Εθνικής Φινλανδίας απέναντι στην αντίστοιχη της Βοσνίας. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό στάδιο του Ελσίνκι και ήταν για τα πλαίσια της πρεμιέρας του Δ’ Ομίλου της προκριματικής φάση του Μουντιάλ 2022.

Ο Βαλακάρι έγινε αλλαγή στο 46ο λεπτό, ενώ ο αρχηγός των Φινλανδών Αραγιούρι αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.

Να σημειώσουμε ότι οι Βόσνιοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στον αγώνα στο 55ο λεπτό με τον Πιάνιτς, για να απαντήσει τρία λεπτά αργότερα ο αρχισκόρερ των Φινλανδών Πούκι. Μάλιστα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 77ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό 2-2 ο Στεβάνοβιτς στο 84ο λεπτό.