“Καλπάζει” προς τον τίτλο και την άνοδο ο Διόνυσος Έμπας!!!

Στα πλαίσια της εμβόλιμης 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών, ο Διόνυσος Έμπας συνέχισε την φετινή εντυπωσιακή του πορεία, κερδίζοντας στο Γυμνάσιο Έμπας το βράδυ του Σαββάτου (20/3) τον ΑΠΟΚ με 3-1 στα σετ. Ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου και την άνοδο στην Α’ Κατηγορία είναι η ομάδα της Πάφου μετά το χθεσινό τρίποντο!

Καλύτερα στον αγώνα μπήκαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν στα σετ με σκορ 25-19. Η πολύ καλή ομάδα του ΑΠΟΚ ωστόσο αντέδρασε και με σκορ 18-25 έφερε το ματς στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Απ’ εκεί και έπειτα έγινε πραγματική “μάχη” με τους πετοσφαιριστές του Διόνυσου να δείχνουν χαρακτήρα νικητή και να παίρνουν τα επόμενα δύο σετ. Αρχικά η ομάδα της Έμπας έκανε το 2-1 με σκορ με 25-23 και ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της στο τέταρτο σετ με 25-22.