Νέα εντός έδρας ήττα για τον Ακρίτα Χλώρακας (εικ)

Λίγες ημέρες μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ονήσιλο, ο Ακρίτας γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου νέα ήττα από την Ομόνοια Αραδίππου με 3-0 στο Κοινοτικό στάδιο Χλώρακας, για τα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta. Στην 10η θέση με 29 βαθμούς παραμένουν οι “πράσινοι” μετά την σημερινή ήττα.

Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο ήταν η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου, η οποία έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο δεν κατάφερε να μετουσιώσει την πίεση σε ευκαιρίες.

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ στην τελευταία φάση του α’ μέρους. Συγκεκριμένα ο Χρήστος Καλλής άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό.

Στην επανάληψη, ο Ακρίτας πίεζε για την ισοφάριση, όμως η ομάδα του Άγγελου Ευθυμίου ήταν αυτή που βρήκε τον δρόμο προς τα δίκτυα. Η Ομόνοια Αραδίππου με δύο αντεπιθέσεις στο 60′ (Uros) και 76′ (Δημοσθένους) σημείωσε άλλα δύο γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-3, το οποίο ήταν και τελικό αποτέλεσμα.