Μοιρασιά στην Χλώρακα ανάμεσα σε Ακρίτα και Ομόνοια Ψευδά

Ισόπαλο με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε το εξ αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας ανάμεσα στον Ακρίτα Χλώρακας και την Ομόνοια Ψευδά. Με τον σημερινό βαθμό ο Ακρίτας “έπιασε” την Αλκή στην 8η θέση με 29 βαθμούς.

Η γηπεδούχος ομάδα του Ακρίτα ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει πολύ νωρίς στο παιχνίδι το σκορ, με τον νεαρό Μαρτίνο Ζήνωνος να βρίσκει σε ένα ακόμη παιχνίδι δίχτυα. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Ομόνοια κατάφερε νωρίς να φέρει το ματς στα ίσα, καθώς λίγα λεπτά μετά την έναρξη του β’ μέρους ισοφάρισε σε 1-1 με το γκολ του Κουλουμπρή.

Το σύνολο του Δημήτρη Ιωάννου παρότι δέχθηκε πίεση στην συνέχεια, εντούτοις ανταπεξήλθε και μάλιστα κατάφερε να πάρει εκ νέου προβάδισμα στο 65ο λεπτό! Αυτή την φορά σκόρερ χρίστηκε ο Ονησίφορος Παχταλιάς, ο οποίος σημείωσε το 2-1.

Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την ομάδα της Χλώρακας να κρατά το προβάδισμα μέχρι και λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου, όταν οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το 2-2 και πάλι με το γκολ του Κουλουμπρή.