Επέστρεψε στις νίκες με ΤΡΙΑΡΑ ο Ακρίτας Χλώρακας!

Νίκη “βάλσαμο” πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο Ακρίτας Χλώρακας, καθώς επικράτησε στην έδρα του με 3-1 επί του ΘΟΪ Λακατάμιας, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Το σύνολο του Δημήτρη Ιωάννου παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο σοβαρό και πειθαρχημένο και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από αρκετό καιρό.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν νωρίς το σκορ με τον Μαρτίνο Ζήνωνος να βρίσκει δίκτυα, ωστόσο ο ΘΟΪ αντέδρασε άμεσα, φέρνοντας το ματς στα ίσα δέκα λεπτά αργότερα.

Λίγα λεπτά πριν την την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Ακρίτας κατάφερε να πάρει και πάλι προβάδισμα στο σκορ από το σημείο του πέναλτι. Συγκεκριμένα, ο νεαρός εξτρέμ Μιχάλης Χριστοδούλου ευστόχησε από την “άσπρη βούλα” σημειώνοντας το 2-1, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Χλώρακας κατάφερε πολύ νωρίς να σημειώσει το 3-1 με το οποίο “σκότωσε” τον αγώνα. Αυτή την φορά σκόρερ χρίστηκε ο Μιχαήλ.

Με τους τρεις σημερινούς βαθμούς ο Ακρίτας ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα, καθώς μάζεψε συνολικά 28 βαθμούς.