Xάρηκαν Ολυμπιακός και ΑΠΟΕΛ στα ματς της Κυριακής

Με δύο αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 25η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Ο Ολυμπιακός νίκησε εκτός έδρας την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με 3-0 και ανέβηκε στην έκτη θέση της κατάταξης με 31 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Μάντζης στο 16ο λεπτό και ακολούθησαν δύο τέρματα στο δεύτερο ημιχρονο από τον Σάλι (54′ πεν., 68′).

Από το 53ο λεπτό η Καρμιώτισσα αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Πέρεζ.

Μετά την ήττα της, η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών παρέμεινε στους 18 βαθμούς, στην τελευταία θέση.

Στο Στάδιο ΓΣΠ το ΑΠΟΕΛ επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας με 3-1 και με 30 βαθμούς ανέβηκε στην έβδομη θέση. Η Σαλαμίνα παρέμεινε στους 26 βαθμούς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Γκάρνερ που πέτυχε και τα τρία τέρματα του ΑΠΟΕΛ  (16′, 43′, 51′). Ο Βάγκενρ στο 61ο λεπτό μείωσε για τη Σαλαμίνα.

Η αυλαία άνοιξε το Σάββατο με εκτός έδρας νίκη της Ομόνοιας με 2-0 επί του Ερμή Αραδίππου.