Ματς ακατάλληλο για καρδιακούς κέρδισε ο Διόνυσος Έμπας!

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που πρόσφερε θέαμα και συγκινήσεις, η ομάδα Ανδρών του Διόνυσου Έμπας κέρδισε δύσκολα σε εκτός έδρας αγώνα την Ολυμπιάδα Νεάπολης με 3-2 στα σετ και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών.

Στον αγώνα που διεξήχθη στην κλειστή αίθουσα “ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ” το Σάββατο (9/1) για την 5η αγωνιστική, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στα σετ, καθώς επικράτησαν με 25-19.

Οι πετοσφαιριστές του Διόνυσου όμως έδειξαν χαρακτήρα νικητή, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ σε 2-1 σετ. Αρχικά η ομάδα της Έμπας ισοφάρισε με 20-25, για να πάρει το προβάδισμα με σκορ 23-25.

Η Ολυμπιάδα ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, καθώς στο καθοριστικό τέταρτο σετ “φώναξε” παρών κερδίζοντας το με 25-17, στέλνοντας το ματς στην ψυχοφθόρο διαδικασία του τάι-μπρέικ.

Στο τελευταίο σετ “έπεφταν κορμιά”, με την ομάδα του Διόνυσου να επικρατεί δύσκολα με 15-17 και να παίρνει μία πολύ σημαντική νίκη με 2-3 στα σετ.