Ήττα στο “Μακάρειο” στάδιο για την ΕΝΑΔ

Σε παιχνίδι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (9/11) στο “Μακάρειο” στάδιο, η ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Εθνικό Άσσιας για τα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας.

Πολύ καλή εμφάνιση είχε η ομάδα του Κώστα Καϊάφα στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο κατάφερε να προηγηθεί με το γκολ του Akpan Udoyen. Μάλιστα, η ομάδα της Πόλης είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει και περισσότερα γκολ ωστόσο δεν τα κατάφερε με με το 0-1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Εθνικός κατάφερε να ισοφαρίσει από το σημείο του πέναλτι, το οποίο ωστόσο κρίνεται αμφισβητούμενο. Δυστυχώς για την ΕΝΑΔ οι γηπεδούχοι αρκετά νωρίς κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ σε 2-1.

Στη συνέχεια η ΕΝΑΔ πίεσε για την ισοφάριση, όμως άφησε κενούς χώρους, τους οποίους εκμεταλλεύτηκε η ομάδα της Άσσιας και λίγο πριν το τέλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η ομάδα της Πόλης στον πάγκο είχε μόνο νεαρούς ποδοσφαιριστές (15 χρονών).

Η διοίκηση της ΕΝΑΔ μέσω του “AthlitikaPress” ευχαριστεί την διοίκηση του Εθνικού Άσσιας για την άψογη φιλοξενία της.