Κοίταξε στα “μάτια” τον Κεραυνό ο ΑΠΟΠ! (εικ)

Ποιος είπε ότι ο ΑΠΟΠ θα είναι εύκολη λεία για τον πρωτοπόρο της Basket Leauge Κεραυνό Στροβόλου; Αντιθέτως η ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα “πάλεψε” για τη νίκη στο κλειστό “Κώστας Παπαέλληνας” απέναντι σε μία πολύ δυνατή ομάδα, όμως η ποιότητα των γηπεδούχων ήταν αυτή που έκανε την διαφορά στην τελευταία περίοδο, με αποτέλεσμα ο Κεραυνός να επικρατήσει με 86-68.

Το σύνολο του Μάρκου Ασωνίτη ήταν εντυπωσιακό στο πρώτο ημίχρονο και αυτό το μαρτυράει το υπέρ του 41-40 στο τέλος της δεύτερης περιόδου.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 25ο λεπτό, όπου το σκορ ήταν στο 50-50. Στη συνέχεια ο Κεραυνός πέτυχε 10 αναπάντητους πόντους, όμως και πάλι η ομάδα της Πάφου κατάφερε να κρατήσει την διαφορά σε διαχειρίσιμα επίπεδα, μειώνοντας σε 62-54 στο τέλος της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Στροβόλου πάτησε “γκάζι” και τελικά πήρε τη νίκη με 86-68.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 40-41, 62-54, 86-68