Έδειξε τα “δόντια” της η Πέγεια στην επιστροφή της στην αγωνιστική δράση (εικ)

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου (19/12) η Πέγεια 2014, καθώς στην επιστροφή της στις επίσημες υποχρεώσεις μετά από περισσότερο από ένα μήνα απραξίας, επικράτησε σε εντός έδρας παιχνίδι του Ποδοσφαιρικού Όμιλου Ορμήδειας με 2-0. Το ματς αφορούσε την 10η αγωνιστική της Γ’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιάννη Χριστοδούλου πραγματοποίησε μία γεμάτη εμφάνιση, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ και ταυτόχρονα κατάφερε να κρατήσει το μηδέν παθητικό παίζοντας εξαιρετική άμυνα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με το σουτ του Στάθη Πατσαλίδη. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Πέγεια κατάφερε να “καθαρίσει” την υπόθεση νίκη στο 60 λεπτό μετά από φάση διαρκείας. Τελικός αποδέκτης της μπάλας ήταν ο Πόλυς Φιλίππου, ο οποίος πλάσαρε σωστά διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Με την σημερινή νίκη η ομάδα της Πέγειας κάνει “άλμα” στον βαθμολογικό πίνακα, καθώς ανέβηκε στην 3η θέση του με 19 βαθμούς. Μάλιστα, οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ έχουν και παιχνίδι λιγότερο από τις υπόλοιπες ομάδες.