Θύμα έκπληξης στο Παραλίμνι ο Παφιακός

Πτωτική πορεία συνεχίζει να έχει στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών ο Green Air Παφιακός, καθώς ηττήθηκε το βράδυ της Παρασκευής στο Παραλίμνι από την τοπική Ένωση με 3-2 στα σετ.

Η ομάδα του Κυριάκου Καμπερίδη παρότι κατάφερε να πάρει τα πρώτα δύο σετ με 25-20 και 25-18, εντούτοις ανεξήγητα χαλάρωσε και βρέθηκε προ εκπλήξεως, καθώς οι “βυσσινί” με εντυπωσιακή ανατροπή κέρδισαν τον αγώνα στην διαδικασία του τάι-μπρέικ. Αρχικά, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 με 25-16, ισοφάρισαν σε 2-2 με 25-23 και ολοκλήρωσαν τον θρίαμβο τους με 15-4 στο τελευταίο σετ.

Με την αποψινή ήττα ο Παφιακός υποχωρεί στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς η Ομόνοια πέρασε νικηφόρα με 3-0 από το Φρέναρος και ανέβηκε στην κορυφή.