Μαρίνος Τζιωνής- Πάφος FC: 2-1

Από: Μαρίνα Σταύρου

Δεν τα κατάφερε η Πάφος FC απέναντι στην Ομόνοια στη δύσκολη έξοδό της στη Λευκωσία αν και το τελικό αποτέλεσμα με τον τρόπο που διαμορφώθηκε και με τον διαιτητή να στερεί καθαρό πέναλτι στην Πάφο δικαιολογημένα αφήνει μια πικρία στην ομάδα μας.

Για την Ιστορία η ομάδα της Πάφου ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την πρωταθλήτρια Ομόνοια σε ένα παιχνίδι που η διαφορά των δυο ομάδων ήταν μόνο ο νεαρός “πράσινος” διεθνής, Μαρίνος Τζιωνής.

Ο “μικρός” με δυο προσωπικά γκολ στο 14ο και 78ο λεπτό έβαλε τη σφραγίδα του στο παιχνίδι φέρνοντας την ομάδα του στους 23 βαθμούς έναντι 20 της Πάφου.

Για την ομάδα του Μιχαηλένκο σκόραρε με ωραίο συρτό σουτ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (45+2′) ο Τζέησον Πάντσεον.

Επόμενος αντίπαλος της Πάφου είναι η Ανόρθωση την ερχόμενη Παρασκευή στο Αντώνης Παπαδόπουλος.