“Κατάπιε” πέναλτι ο Βασίλης Δημητρίου

Ένα καθαρό πέναλτι της Πάφου FC στο τελευταίο λεπτό του αγώνα στέρησε από την Πάφο FC ο διαιτητής της αναμέτρησης Βασίλης Δημητρίου με αποτέλεσμα η ομάδα μας να ηητηθεί με σκορ 2-1 στο ΓΣΠ από την Ομόνοια

Συγκεκριμένα στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ ο Λέσιακς έπαιξε ξεκάθαρα επικίνδυνα σηκώνοντας το πόδι του στα δυο μέτρα ο διαιτητής Βασίλης Δημητρίου “κατάπιε” στην κυριολεξία και εντελώς αψυχολόγητα το πέναλτι και στέρησε στην Πάφο το ενδεχόμενο να διεκδηκίσει ένα βαθμό.

Στη φάση ο κ. Δημητρίου έδωσε αρχικά φάουλ για την Πάφο και ενώ όλοι περίμεναν, όπως και οι παρουσιαστές της Primetel να αλλάξει την απόφασή του και να υποδείξει πέναλτι αφού το κτύπημα στο κεφάλι του Μέρφι ήταν εντός περιοχής ο “άρχοντας” της αναμέτρησης άλλαξε απόφαση προς έκπληξη όλων και έδωσε την μπάλα στην Ομόνοια.