Βαριά ήττα για την ΕΝΑΔ στο ντεμπούτο του Κ. Καϊάφα στον πάγκο της (εικ)

Στην επανέναρξη του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας και στο ντεμπούτο του Κώστα Καϊάφα στον πάγκο της, η ομάδα της ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς δέχθηκε εκτός έδρας ήττα με 5-0 από την Ελπίδα Αστρομερίτη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Πόλης βρέθηκε πίσω στο σκορ από πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ΕΝΑΔ έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς τραυματίστηκε ποδοσφαιριστής και δεν μπορούσε να αντικατασταθεί καθώς ο κ. Καϊάφας ολοκλήρωσε τις αλλαγές του. Όπως ήταν φυσικό, η Ελπίδα με ποδοσφαιριστή περισσότερο στον αγωνιστικό χώρο κυριάρχησε πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα γκολ για να διαμορφωθεί το τελικό 5-0

Με την σημερινή ήττα η ΕΝΑΔ παραμένει στην προτελευταία θέση του πρωταθλήματος με 4 βαθμούς.