Καλή εμφάνιση και βαθμός για την Γεροσκήπου FC (εικ)

Στο ουδέτερο στάδιο Πέγειας η Γεροσκήπου FC εξήλθε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στην ΑΣΠΙΣ Πύλας για την 8η αγωνιστική της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Η ομάδα του Γιώργου Πολυβίου παρότι αγωνίστηκε με πάρα πολλές απουσίες και αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές, κατάφερε να πάρει βαθμολογικό κέρδος κόντρα σε μία πολύ δυνατή ομάδα όπως είναι αυτή της Πύλας.

Το σκορ άνοιξαν οι “κυανέρυθροι” με τον Κώστα Σολωμού να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με ψηλοκρεμμαστό σουτ.

Δυστυχώς όμως για την ομάδα της Γεροσκήπου, μία αδράνεια στην άμυνα της κόστισε, καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου σε 1-1.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες είχαν αμφότερες ευκαιρίες για να σκοράρουν περισσότερα γκολ, ωστόσο το 1-1 ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Με την σημερινή ισοπαλία η Γεροσκήπου έκανε τους βαθμούς της 8 στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.