“Τρένο” ο Παφιακός! “Παρέσυρε” και τον ΑΠΟΕΛ (εικ)

Την τέταρτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της ΟΠΑΠ Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών πανηγύρισε το βράδυ της Παρασκευής ο Green Air Παφιακός. Η ομάδα της Πάφου κέρδισε στο κλειστό στάδιο “Αφροδίτη” τον ΑΠΟΕΛ με 3-1 σετ για τα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Κυριάκου Καμπερίδη ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και κατάφερε να πάρει το πολύ σημαντικό πρώτο σετ με σκορ 25-17!

Στο δεύτερο σετ έγινε πραγματική “μάχη” με τις δύο ομάδες να “παλεύουν” μέχρι το τέλος για κατάκτηση του. Οι πετοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 με σκορ 26-28.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έβγαλαν ποιότητα στο παρκέ και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να πάρουν τα επόμενα δύο σετ, μαζί και τη νίκη στον αγώνα. Αρχικά, ο Παφιακός κέρδισε το 3ο σετ με 25-22 και ολοκλήρωσε την δουλειά στο 4ο με 25-15.