“Έσπασε το ρόδι” ο Προοδευτικός πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη!

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας Χάντμπολ Ανδρών πανηγύρισε το Σάββατο (31/10) ο Προοδευτικός. Η ομάδα της Πάφου κέρδισε σε εκτός έδρας αναμέτρηση το Κ.Ν. Αγίων Τριμιθιάς με σκορ 30-26 και έκανε σημαντικό βήμα στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή των δύο τελευταίων θέσεων.

Στο παιχνίδι που έγινε στο κλειστό του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου, αφού το γήπεδο των Αγίων Τριμιθιάς δεν εξασφάλισε πιστοποιητικό καταλληλόλητας φέτος, οι Παφίτες προηγήθηκαν 19-13 στο ημίχρονο με τον Χρίστο Λάσκο να ολοκληρώνει τον αγώνα με δέκα γκολ. Οι γηπεδούχοι έκαναν μεγάλη προσπάθεια στο β’ ημίχρονο, ωστόσο οι παίκτες του Προοδευτικού δεν “λύγισαν”, με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν την πρώτη τους φετινή νίκη.