Αποκλεισμός στην παράταση για την Γεροσκήπου FC

0
439

Στα πλαίσια της Α’ φάσης του Κυπέλλου Μικρών Κατηγοριών, η Γεροσκήπου FC γνώρισε τον αποκλεισμό στην διαδικασία της παράτασης σε εκτός έδρας αγώνα κόντρα στον Π.Ο. Ορμήδειας. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με το ισόπαλο 1-1, ενώ στην παράταση οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 5-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Πολυβίου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα δημιουργώντας κάποιες καλές ευκαιρίες για να σκοράρει, ωστόσο δεν τα κατάφερε. Από την άλλη η ομάδα της Ορμήδειας φάνηκε να τα βρίσκει “σκούρα” απέναντι στην καλοστημένη ομάδα της Γεροσκήπου. Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν σχετικά νωρίς και να μπουν μπροστά στο προβάδισμα. Ωστόσο, η Γεροσκήπου FC παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο κατάφερε λίγο πριν το 90λεπτο να φέρει το ματς στα ίσα με το γκολ του Χρήστου Μακρη. Το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα της κανονικής διάρκειας.

Στην ημίωρη παράταση ο Π.Ο. Ορμήδειας ήταν καλύτερος και δίκαια πήρε την πρόκριση. Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν νωρίς προβάδισμα, γεγονός που τους έδωσε ψυχολογία για να πετύχουν και περισσότερα γκολ. Από την άλλη η Γεροσκήπου “κατέρρευσε” μετά το δεύτερο γκολ, με αποτέλεσμα ο δείκτης του σκορ να σταματήσει στο 5-1.